Rolety podtynkowe - SP i SP-E

Systemy podtynkowe SP oraz SP-Eprzeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Rolety w systemach SP i SP-E wspasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Proponowany system pozwala na zastosowanie optymalnych rozwiązań architektom i projektantom.

Są to nowoczesne i eleganckie rolety do stosowania pod tynkiem. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym pozwalają na oszczędność energii, a właściwości tłumienia hałasu znacząco wpłyną na komfort użytkowania. Rolety w systemie podtynkowym  polecane sa przede wszystkim do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach. Możliwe jest również zamontowanie w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. 

Cechy charakterystyczne:

  • Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien.
  • Elementy podtynkowe systemu Integro nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku.
  • W systemie podtynkowym istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej).
  • Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.
  • Możliwość zastosowania siatki przeciwinsektowej, która w ciepłe dni umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

roleta podtynkowa z moskitierąProfile roletowe to przede wszystkim profile wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej posiadające dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. Powłoka ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Natomiast profile roletowe ekstrudowane cechuje znaczna trwałość i wytrzymałość oraz możliwość uzyskania dowolnego koloru z palety RAL.

Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk, klinkier, etc.), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady. Elementy systemów SP i SP-E nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku.

ROLETY W SYSTEMIE SP-E POSIADAJĄ CERTYFIKAT Instytutu Domów Pasywnych