Rolety adaptacyjne - SK i SKP

Rolety systemów adaptacyjnych przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Dzięki bogatej gamie kolorów są doskonałym elementem dekoracyjnym, dopasowanym do wyglądu budynku. Zastosowanie pracującego niezależnie od rolety systemu Moskito zabezpiecza dodatkowo wnętrze budynku przed insektami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła i powietrza.  

Profile roletowe to przede wszystkim profile wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej posiadające dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. Powłoka ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Natomiast profile roletowe ekstrudowane cechuje znaczna trwałość i wytrzymałość oraz możliwość uzyskania dowolnego koloru z palety RAL.

Również skrzynki w systemach SK i SKP wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej. Blacha ta posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. System SKP jest systemem dedykowanym głównie do montażu we wnęce. Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku.
W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki czworokątne w systemie SK  i okrągłe w systemie Owal. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie maja Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

Rolety zewnętrzne to bezpieczeństwo i komfort dla Twojego domu. Dzięki nim wnętrza domu są chronione przed działaniem warunków atmosferycznych oraz nieproszonych gości. Mogą posiadać zabezpieczenia antywłamaniowe: rygle ręczne i automatyczne, zamek i wieszak antywłamaniowy. Świetna termoizolacja pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu domu. Rolety są proste w obsłudze, posiadają prosty i niezawodny system napędowy, dzięki któremu użytkowanie rolet jest jeszcze prostsze.

Rolety dobierane są indywidualnie po uprzednim pomiarze i oględzinach miejsca montażu. Dzięki temu idealnie pasują do obiektu, także pod względem stylu i kolorystyki.

Cechy charakterystyczne i możliwe dodatki:

  1. Zabezpieczenia antywłamaniowe oraz mocne pancerze utrudniają włamanie jak również chronią przed wandalizmem.
  2. Rygiel ręczny - stosowany w roletach w systemie adaptacyjnym, montowany w listwie dolnej rolety. Skutecznie utrudnia podniesienie rolety z zewnątrz, obsługiwany ręcznie po opuszczeniu rolety.
  3. Rygiel automatyczny - montowany w listwie dolnej rolety, nie wymaga obsługi ręcznej. Skutecznie utrudnia podniesienie rolety z zewnątrz.
  4. Zamek baskwilowy - zamknięcie kluczowe montowane w listwie dolnej rolety, obsługiwane obustronnie.
  5. Wieszak antywłamaniowy - (stosowany w roletach z napędem elektrycznym), montowany na wale nawojowym, uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz.
  6. Zastosowana w profilach aluminiowych bezfreonowa pianka poliuretanowa stanowi przegrodę termiczną.
  7. Napędy elektryczne wyposażone w sterowniki klawiszowe czy kluczowe lub sterowniki radiowe o ciekawym wzornictwie i bogatej kolorystyce, wyposażone w ekrany ciekłokrystaliczne.

Zastosowane w roletach systemy sterujące umożliwiają podłączenie do nich innych urządzeń w budynku np. automatyka bram wjazdowych czy garażowych, oświetlenia.

Pobierz dodatkowe informacje